Çağın Muhtemel Vebasına..

Kategori: İzlediklerim | 0

Ve bazen içinde o kadar çok şey birikir ki kimseye anlatamadığın için yazmak istersin..
Çünkü anlatırsan kimse anlamaz bilirsin ama yazarsan için rahatlar..

Aslında benim anlatamadığım belki sizler şu an farkında değilsiniz ama ileride çağın vebası olacak.. Çünkü büyükten küçüğe herkes çok önemli.. Sürekli ilgi görme derdinde insanlar.. Yolda bir arkadaşınla karşılaşıyorsun aylar geçmiş görüşmeyeli.. Ne güzel seni gördüm tesadüf oldu demek varken.. Neden aramıyorsun da neden sormuyorsun da hayırsızsın da vs vs.. İşte bunlar insanın enerjisini bitiriyor zamanla..

Mesela bunları kendim için düşünüyorum.. İnanmazsınız ama bu sitemleri eden insanlar da beni aramıyor.. Hasta oluyorum, iyileşiyorum, tatile gidiyorum, dönüyorum, mutsuz oluyorum, mutlu oluyorum.. Kimse nasılsın, nasıl gidiyor, evin barkın her şeyin yolunda mı diye sormuyor..

Ama hiç düşünmüyorum.. Biliyorum ki herkesin kendine göre bir yoğunluğu var.. Çalışıyorlarsa işlerinde sorunları var.. Vakit darlığı var.. Bir haftasonu var onda da benimle mi görüşsün.. Gibi savunmalarım var insanlar için.. Zaten benim de az bir vaktim varken insanlardan fazlasını beklemek vicdansızlık gibi geliyor..

Diyeceğim şu ki.. Yapmayın.. İnsanları bezdirmeyin.. Yapmadıklarınızı beklemeyin.. Kendinizden soğutmayın..

Bir Cevap Yazın