Hamilelikte Tatil Nasıl Olur?

Kategori: Genel | 0

Gamze’nin erken doğumu sanıyorum beni biraz etkiledi.. Ve çevremde o kadar çok insan var ki hamilelik ile ilgili korkunç hikayeler anlatmaya meyilli.. Bunların tamamı üstüste gelince ister istemez etkilendim sanırım.. Bir kaç küçük kanamada yaşayınca doktorumuz biraz kafa dağıtmamızı önerdi..

O kadar çok şey söyleniyor ki hamileler uzun yol gitmez, uçağa binmez, havuza girmez vs vs vs… Bunların hiç biri ile kafamı doldurmak istemesem soru işaretleri ile doluydum..

Ve sağolsun Harika Hanım hepsini içimi çok rahatlatacak şekilde açıkladı.. Öncelikle hamileliğin 28. haftasına kadar sorunlu bir gebelik yaşamıyorsanız herhangi bir belgeye gerek olmadan uçağa binebiliyormuşsunuz.. Sadece uzun yol gidiyorsanız ayaklardaki şişmeyi ve hareketsizliği önlemek için kalkıp yürüyüş yapmak ve oturduğunuz yerde ayakları hareket ettirmek önemliymiş.. 28 ile 32 hafta arasında ise seyahate çıkışınızdan en fazla bir hafta öncesinde doktorunuzdan seyahate engel bir durumun olmadığını belirten rapor almanız gerekiyormuş..

9-13 Nisan arasında gideceğimiz için havanın nasıl olacağına emin değildik o yüzden kapalı havuzu da sordum.. Temiz olması halinde, günün erken saatlerinde ve çok uzun olmayacak şekilde kullanabilirmişim.. Ama çok tercih etmememi de ayrıca söyledi.. Bir de ıslak mayo ile kalmamak gerekiyormuş..

Anlayacağınız tatile gittik, uçağa bindim, her gün havuza girdim, yürüyüş yaptım ve gittiğimden daha zinde olarak geri döndüm.. Şimdi inandığım şu ki evet herkesin hamileliği kendisine özel.. Ve tavsiye ediyorum.. Şöyle bir kendinizi ölçüp tartın, baktınız iyi hissediyorsunuz kimseyi umursamadan gidin istediğinizi yapın..

Bir Cevap Yazın